Popularne usługi

Nasi klienci

Commercial Break Kiedy oddaje nasz samochód w serwisie Dora, wiem że oddaje go w dobre ręce.

Sławomir Goleń
Właściciel
Cellfast Dora zajmuje się naszą flotą samochodową i robi to profesjonalnie.


Heuristic Dora opiekuje się naszymi autami firmowymi i jak dotąd zawsze możemy na nich liczyć :)

Łukasz Gierucki
Pełnomocnik
PCO LUMEX Utrzymują naszą flotę na chodzie - naprawiają profesjonalnie i zawsze w podanym wcześniej czasie, zdecydowanie polecam!

Kamil Gierucki
Dyrektor Logistyki
Wymiana oleju

Wymiana oleju obok wymiany klocków hamulcowych to jedna z najczęstszych usług wykonywanych w naszym zakładzie.

Kontrola stanu oleju

Kontrola stanu oleju to bardzo ważna czynność, gdyż dzięki niej wiemy co dzieje się w silniku naszego samochodu. Czym samochód jest starszy tym częściej powinniśmy to robić, gdyż silniki przy większym przebiegu lubią spalać olej, co nazywamy potocznie "braniem oleju".

Kontrola stanu oleju daje nam informację po pierwsze o jego ilości w silniku - w stosunku do tego ile było, czyli czy jest tyle samo co poprzednio, czy może mniej, oraz o jego stanie - czy jest czysty czy może przepalony i śmierdzący.

Kontrolując stan oleju pamiętajmy aby samochód stał na poziomym terenie oraz aby robić to na zimnym silniku lub 10-15 minut po jego wyłączeniu.

Olej powinniśmy kontrolować nie rzadziej niż raz w miesiącu, optymalnie raz na 2 tygodnie lub przed i po dłuższej jeździe.

Kiedy powinniśmy wymieniać olej

Jeśli przy kontroli poczujemy zapach spalenizny lub  jest on koloru czarnego - oznacza to że ulega on spalaniu, co nie jest niczym dobrym. Przyczyn może być kilka - od złego jakościowo oleju po awarię silnika. Jeśli przy kontroli rozetrzemy olej na palcu i poczujemy drobinki metalu lub kolor czarny - oznacza to że powinniśmy go wymienić.

W starszych samochodach olej powinniśmy wymieniać częściej, w nowszych możemy to robić zgodnie z instrukcją obsługi samochodu, nie rzadziej niż co 30 tysięcy kilometrów.

Jaki olej silnikowy

Na rynku jest kilka rodzajów olejów silnikowych:
  • oleje mineralne
  • oleje półsyntetyczne
  • oleje syntetyczne
Dobór oleju to sprawa indywidualna zależna od rodzaju silnika, historii eksploatacji i naszej kieszeni. W nowszych samochodach powinno używać się olei półsyntetycznych i syntetycznych, natomiast w starszych należy używać olei mineralnych. Warto pamiętać o zasadzie, że zamiast kupować drogi olej lepiej kupić trochę tańszy natomiast częściej go zmieniać, będzie to dużo lepsze dla naszego samochodu.

O czym należy pamiętać przy wymianie oleju

Wymiana oleju to bardzo ważna czynność, jednak nie tylko olej należy wymieniać regularnie. Przy wymianie oleju obowiązkowo należy wymienić filtr oleju, o czym niektórzy zapominają. Wymiana oleju bez wymiany filtra to jak ubranie nowej koszuli bez wzięcia prysznica.

Wymiana oleju jest czynnością bardzo prostą i często wykonywaną we własnym zakresie przez użytkowników samochodu. Jeśli jednak nie chcesz brudzić rąk i ryzykować plamy na kostce pod domem - zapraszamy do nas, gdzie wymienimy Ci olej szybko i bez niespodzianek.
baner